Tento blog vznikl díky mé lásce k čerstvým šťávám a potažmo odšťavňování. S odšťavňováním byl ale často problém a v několika přístrojích jsem se zklamala.

Začátky odšťavňování s odstředivkou a Huromem

Zkusím vše popsat úplně od začátku, když jsem začínala se starým odstředivým odštavnovačem, který jsem dostala od maminky. Tehdy jsem byla hrozně nadšěná ze zeleninových šťáv a tak jsem uvítala i starý odštavnovač. Když jsem si dělala šťávy, připadalo mi hodně věcí nepraktických a tak jsem začala pátrat po jiném typu odštavnovače. Padl mi do oka vertikální šnekový odšťavňovač Hurom. Na něm jsem fungovala asi rok a pak jsem objevila tehdejší novinku - odstavnovač Kuvings B6000. Líbila se mi varianta exculsive, protože mě lákala představa udělat si i smoothie a zmrzlinu.

Kuvings nebyl zrovna nejlevnější a tak jsem dost váhala, jestli si jej pořídit. Ale vše brzy vyřešil manžel, který mi Kuvings koupil. A já tak posléze zjistila, že to byla dobrá investice smiley

S Kuvingsem je všechno možné

Hurom se mi podařilo celkem slušně prodat, takže nás ta manželova investice až tolik nebolela. Oproti Huromu měl Kuvings silnější motor a velký plnící otvor. Taky bylo součástí balení praktické čistící síto. Snažila jsem se si prostě práci s odšťavňováním maximálně ulehčit.

Na záčátku mě Kuvings doslova pohltil. Bylo super, že se nemusí nic krájet, celý proces je rychlejší a vše probíhalo dobře. Snad jediná chybička na tom všem byla, že šťáva nebyla úplně ideálně čistá, ale součástí balení bylo sítko, které tento problém vyřešilo.

Asi dva roky jsem fungovala na Kuvings b6000 a dá se říct, že jsem byla opravdu spokojená. Jenže pak přišel nový Kuvings C9500.... Protože jsem měla pozitivní zkušenost s Kuvings b6000, napadlo mě, že bych si zase mohla pořídit nový stroj, protože bude určitě ještě lepší. A tak jsem začala vyhlížet nový Kuvings cool.

Velké očekávání bylo naplněno

Z mého pohledu odštavnovač Kuvings C9500 lépe zpracovává suroviny a má tedy nejen lepší výtěžnost, ale šťáva je naprosto čistá a velmi kvalitní. Tímto mě asi novým model dostal nejvíc. Současně jsem si uvědomila, že mám v podstatě stále zboží v záruce.

Nereálné kombinace jsou s Kuvings C9500 zcela možné

Protože jsem od přírody zvědavá, zkoušela jsem i nemožné kombinace. Pokusila jsem se třeba odšťavnit banán wink Dost často jsem přidávala do šťáv banán pro zjemnění. Přišla jsem na to, že když prstem trochu ucpu otvor s odpadem, dostane se do šťávy více banánové dužiny. Takže najednou stačil místo dvou banánů jeden.

Jak jsem na tom dnes?

Odšťavnuji pořád, i když už ne denně, jako dřív. A i když jsem měla možnost vyzkoušet více odšťavňovačů, za mě je Kuvings C9500 prostě TOP a ráda jen doporučím. Samozřejmě, jedná se o produkt nejvyšší třídy, tak nikdo nemůže čekat, že si jej koupí za tisícovku. Na druhou stranu dostane opravdu Royls Royls mezi odšťavňovači!