Jsem maminkou dvou úžasných děvčátek a chci jim dopřávat to nejlepší. Když jsem holky neměla, přišla mi taková věta legrační, a dnes? Vím, že je pravdivá! V dnešní době fast-foodů, smažených jídel apod. nejen děti lákají tyto pokrmy. Jídelníček je bohužel málo pestrý a obsahuje nedostatek živin.Tomuto se snažím předcházet.

Chci, aby měly holky ty nejlepší vitamíny z přírody

Odšťavňování ovoce a zeleniny řeší mnoho nedostatků naší nesprávné stravy. Čerstvá šťáva zaručí dostatečný přísun živin a vitamínů. Tělo si ze šťávy dovede vzít až čtyřikrát více vitamínů než z ovoce nebo zeleniny, které jíme v celku.

I do mých dvou usměvavých ratolestí je problém někdy dostat dostatek vitamínů. Nejsem zastáncem vitamínů ve formě tabletek. Snažím se je holkám zajistit prostřednictvím domácích šťáv z odšťavňovače.

Vystřídali jsme několik odšťavňovačů, ale pořád to nebylo ono…

U nás se vystřídalo několik typů odšťavňovačů. Byla jsem přesvědčena, že holky vypijí sklenici šťávy a budou mít pravidelnou dávku denních vitamínů. Co mě překvapilo, tak jim šťáva moc nechutnala. Nechtěly mi ji moc pít sad

Já samotná jsem ze šťáv i odšťavňovače moc nadšená nebyla. Již samotná příprava v odšťavňovači byla zdlouhavá. Všechnu zeleninu nebo ovoce bylo nutné nakrájet na opravdu malé kousky. Jinak to odšťavňovač nezvládl pojmout. Když už jsem odšťavnila, vylisovaná část po ovoci a zelenině byla mokrá. Pouhým okem a i hmatem bylo patrné, že to není v pořádku. Samotnou mě překvapilo, kolik vyteče šťávy, pokud odpad odšťavním znovu. Bylo to k neuvěření, někdy i půl skleničky (samozřejmě záleželo na množství).

Čištění odšťavňovače nebylo zrovna jednoduché. Těžce se mi umývaly některé otvory. Dostávalo se k nim nesnadno. I síto odšťavňovače po několikátém umytí zůstávalo trošku zanesené, lépe řečeno ucpané. Celkové smontování či případné odmontování částí odšťavňovače bylo komplikované a provádělo se špatně.

Začala jsem být zatvrzelá. Další odšťavňovač jsem už opravdu nechtěla a na tento pomalu začal usedat prach. Jak se říká, stal se z něj „krám“ v kuchyni.

Později jsem narazila na tehdejší novinku - odstavnovač Kuvings, o které jsem se zmínila před manželem. Manžel viděl můj neustálý boj s tím, že chci holkám dopřát opravdu kvalitní šťávy. Začal si uvědomovat, že s těmi odšťavňovači, co jsme doma měli, to ani s jedním nejde.

Překvapení v podobě odšťavňovače Kuvings

Jednoho dne mi manžel přinesl velkou krabici. Položil ji nastůl a řekl: „Teď už budeš spokojená“. Plná očekávání jsem krabici otevřela a v ní byl odšťavňovač Kuvings B6000. Udiveně jsem kroutila hlavou a říkala: „Zbytečně jsi vyhodil peníze.“ Tato slova jsem po prvním vyzkoušení musela vzít zpátky. Manžel mě přemlouval, ať mu dám šanci a pak mu tedy řeknu, co si myslím.

Dokonalé odšťavnění ovoce a zeleninyHolky připravily ovoce a zeleninu, ze kterých chtěly mít udělanou šťávu. Já začala ovoce krájet a vtom mě manžel zastavil a říkal mi, proč to krájím, vždyť zde to není potřeba. Nevěřila jsem mu. I přesto jsem jej poslechla a nechala holky, ať dají do opravdu širokého plnicího otvoru celou mrkev, jablko a pomeranč (ten byl na větší měsíčky).

Kuvings zvládl opravdu, jak to teď napíši, „pochroustat“ celé jablko i mrkev. Nebylo potřeba krájet a ani odjadřincovat. Vyvedlo mě to naprosto z míry heart Šnek, který je uvnitř, si to postupně sám posunoval. Nic jsem nemusela pěchovat. Za tu dobu, co odšťavňujeme v odšťavňovačích Kuvings, jsme pěchovadlo nepoužili ani jednou.

Pro holky to byla samozřejmě neuvěřitelná legrace, tolik se u toho nasmály. Strašně se jim líbilo, jak šnek „chroustá“. Mimochodem, toto je slovník naší starší dcery. A nejmladší dcera u toho zase říká: „Mami, dívej, kolik tam teče vitamínů“. Po odšťavnění všech kousků si holky samy nalily šťávu a k mému překvapení chtěly přidat. Normálně by vypily půlku sklenice. Konzistence šťávy byla opravdu nepopsatelná!

A přece jsem tak báječný odšťavňovač po dvou letech prodala. Proč? Protože přišel nový Kuvings C9500 a mě napadlo, že bych si zase mohla pořídit nový stroj, protože bude určitě ještě lepší!

Šťávy z odšťavňovače Kuvings C9500 prostě milujeme

Odpad z Kuvings C9500 je naprosto suchý. A ta šťáva... heart Nevím, která slova ji správně popíšou. Ale jak se znám, tak popsání jedním slovem bude na pár řádků laugh

Šťáva je na první pohled hustější a krémovější. Díky šetrnější přípravě si zachovává většinu cenných látek. Šnek zajistí mnohem šetrnější odšťavnění a vylepšená odšťavňovací komora zvýšila kvalitu šťávy, takže z Kuvingsu C9500 máme doma čistě vylisovanou vynikající šťávu.

Pomalé otáčky šnekového odšťavňovače zaručují maximální výtěžnost a zachování nutričních hodnot. Tímto otáčením nedochází k vhánění tepla a vzduchu do lisované šťávy. Proto všechny minerální a nutriční látky zůstávají zachovány. Šťáva zůstává déle čerstvá. Ale u nás se již do lednice nestihne dát, hned se všechna vypije.

Pro mě velkým přínosem u tohoto odšťavňovače je, že mohu přidat i banán, listovou zeleninu, bobuloviny apod. U banánu je potřeba si uvědomit, že je dobré prokládat různým ovocem. Úplně stejný postup je i u listové zeleniny.

Spousta dětí a ani moje holky nemají rády špenát nebo salát. Když jim to kombinuji s různým ovocem nebo zeleninou, bez problému mně to vypijí.

Předností odšťavňování šťáv je právě kombinování různých druhů ovoce nebo zeleniny, i když zrovna tu danou potravinu nemají v oblibě. No. Jak se říká, maminka ví, jak děti obelstít.

Uvedu ráda příklad, abyste mi věřili. Udělala jsem kombinaci: jablko, řapíkatý celer a broskev. Holky mi říkají: „Mami, vždyť to chutná jako jahodová šťáva.“ Musím říci, že jejich reakce mě překvapila. Vypily sklenici jedním nádechem. Obdobně to bylo i s rajčatovou šťávou. Řekla jsem holkám, jestli chtějí, mohou mi pomoci udělat rajčatovou šťávu, že na ni mám chuť. Máme na zahrádce spoustu rajčat, tak proč je nevyužít. K mému udivení, každá vypila jednu skleničku.

Letní sezóna láká holky neustále na nějaké dobrůtky: jahody, maliny, ostružiny, angrešt… Vynikající kombinace je i s hruškou či švestkami. A to jsem si říkala, že odšťavňovat tento druh ovoce půjde stěží. Víte vůbec, jak je to dobré? wink Doporučuji vyzkoušet a nebát se toho.

Čištění a údržba odšťavňovače Kuvings C9500

Překvapila mě snadná údržba odšťavňovače. Všechny části se dají snadno a lehce odejmout a umýt. Z počátku jsem se totiž bála čištění.

Prozradím vám svou vychytávku. Do odšťavňovače naliji shora vodu, zavřu záklopku a po chvilce otevřu. Vše se hezky vyplaví. Zbylé části umyji hadříkem s vlažnou vodou a mám téměř hotovo. Součástí balení je speciální kartáč, který usnadní samotné čištění síta. Celková doba čištění mi netrvá ani dvě minuty.

U Kuvingsu bych ráda zmínila bezpečnost. Opravdu se nemusím bát, že by se dětem něco mohlo stát, a tak je pod svým dozorem mohu nechat „štávičkovat“. Zamlouvá se mi i koncept výroby. Kuvings je označován BPA FREE a tím pádem neobsahuje Bisfenol A. Za to jsem nesmírně vděčná, jelikož vím, že se neuvolňují do těla mých dvou holčiček škodlivé a zdraví nebezpečné látky. Tyto látky dokonce podle výzkumu mohou způsobit rakovinu. Vzhledem k tomu, že je plast tvrzený, nemusím se obávat jeho prasknutí.

Moje pocity s odšťavňovačem Kuvings C9500

Poněvadž máme zahradu plnou ovoce a zeleniny, už si nedovedu představit, že bych Kuvings doma neměla. Vše dovedeme buď sníst, upravit, či odšťavnit, a tak nám nezůstane nic zkaženého.

Kdybyste viděli, jak holkám chutná taková šťáva z černých ostružin... Ještě teď slyším ty jejich hlásky, které chtějí přidat laugh

Co nejvíce na holkách miluji, je smysl pro kombinaci. Oblíbily si variace červené řepy, jablka a mrkve. Proč mi u toho cukají koutky? Jelikož kombinovat ovoce se zeleninou se moc nedoporučuje, ale u nás jsou tyto kombinace častou a vyhledávanou variací. Holkám se líbí možnosti kombinace ovoce a zeleniny, které jsme si u klasických odšťavňovačů nemohly dovolit. Odšťavňovače některé druhy ovoce nezvládnou pojmout, kdežto u Kuvingsu to problém není.

Za tu dobu, co máme Kuvings, se u nás mnohé změnilo k lepšímu. Když to vezmu z pohledu na holky, musím říci, že nyní již nejsou vůbec nemocné, nepotýkají se s nachlazením, netrápí je bolest bříška a jsou celkově vitálnější. Kuvings holkám zajistí pravidelný přísun vitamínů, které moje ratolesti tolik milují. Vždyť to je to, co si každá maminka přeje. Zdraví a úsměv na tváři svých dětí. A tento odšťavňovač maminkovské přání plní heart